Sekatory ogrodnicze

Sekatory ogrodnicze

Profesjonalne sekatory ogrodnicze to niezbędne narzędzi każdego ogrodnika. Przycinanie drzewek i krzewów to ważny zabieg pielęgnacyjny, wykonywany w ogrodach przynajmniej dwa razy w roku. Aby praca szła sprawnie powinniśmy zaopatrzyć się w solidne sekatory o różnych rozmiarach w zależności od potrzeb. Sekatory zawsze powinny być ostre, aby cięcie było możliwie krótkie i czyste, a nie strzępiło przycinanych gałęzi.

Sekatory ogrodnicze w sklepach

Dobre sekatory ogrodnicze powinny być trwałe i solidne oraz właściwie dobrane do wielkości dłoni ogrodnika, czy grubości ciętych gałęzi. Każdy z sekatorów ogrodniczych powinien posiadać oznaczenie do cięcia jakiej grubości gałęzi jest przeznaczony – warto na to zwrócić uwagę podczas zakupów w sklepie!

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępna jest szeroka oferta sekatorów ogrodniczych wielu marek polskich i zagranicznych. Zarówno profesjonalne sekatory ogrodnicze jak i amatorskie mogą różnić się ceną w zależności od rozpoznawalności marki, a nie koniecznie wysokiej jakości materiałów i solidności wykonania.

Podział sekatorów ogrodniczych

Prawidłowy dobór sekatora do wykonywanego zadania to połowa sukcesu, dlatego warto znać podstawowy podział sekatorów ogrodniczych i ich zastosowanie. Sekatory jednoręczne służą głównie do przycinania drobnych gałęzi i pędów roślin. Ogrodnicze sekatory jednoręczne są lekkie i poręczne, ale nie nadają się do cięcia grubych i twardych gałęzi. Do bardziej precyzyjnego cięcia warto wybierać sekatory nożycowe, a do grubszych pędów sekatory kowadełkowe.

Do przycinania grubszych gałęzi idealnie sprawdzać się będą sekatory dwuręczne z długimi rękojeściami. Ten typ sekatorów jest cięższy, ale bardziej wytrzymały, długie ramię sprawia, że nie potrzebujemy dużo siły, aby uciąć grube gałęzie.

Profesjonalne sekatory ogrodnicze

Sekatory profesjonalne są najczęściej wykonane z trwałych materiałów pozwalając na dłuższą pracę, bez konieczności ostrzenia, czy serwisu. Przy intensywnej pracy w ogrodzie warto wybierać najtrwalsze i ergonomiczne sekatory, które charakteryzować się będą wysoką niezawodnością.