Sekatory na wysięgniku (teleskopowe/tyczkowe)

Sekatory na wysięgniku, teleskopowe lub tyczkowe nazywane są często sekatorami sadowniczymi. To idealny typ sekatorów jeśli mamy do przycięcia więcej niż jedno drzewko lub gałąź znajduje się bardzo wysoko. Sekatory teleskopowe mają najczęściej regulowaną długość i w zależności od potrzeb mamy możliwość ustawienia właściwej długości wysięgnika. Sekatory tyczkowe / sekatory na wysięgniku mają najczęściej określoną długość i nie dają możliwości regulacji jak sekatory teleskopowe.

Profesjonalne sekatory sadownicze

Sekatory osadzone na długich trzonkach będą przydatne do przycinania wysokich gałęzi eliminując konieczność wchodzenia na drabinę. Profesjonalne sekatory teleskopowe znacznie usprawniają pracę, kiedy stoimy przed zadaniem przycięcia wielu drzewek i potrzebny jest nam większy zasięg cięcia.

Profesjonalne sekatory sadownicze są wykonane z wytrzymałych i lekkich materiałów, a ostrza są odporniejsze na tępienie niż sprzęt amatorski. Cena profesjonalnego sprzętu zawsze będzie wyższa, ale warto wybierać sprzęt gdzie będzie się ona przekładać na jakość i niezawodność.